Garażowanie motocykla

Czy masz już swój garaż na motocykl?

Każdy z nas wie, że motocykl najbezpieczniej trzymać w garażu, chroni on przed deszczem, śniegiem, słońcem i też przed kradzieżą. Niestety nie każdy ma tak dobrze i posiada garaż, ale można zawsze zainteresować się tym, co proponują coraz bardziej popularne rozwiązania wynajmu pomieszczeń dla motorów.

Magazyn na motor jest bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie zimą kiedy to nasz mechaniczny przyjaciel narażony jest na nieprzyjazne warunki atmosferyczne.

Nie każdy z nas jest szczęśliwym posiadaczem garażu koło mieszkania czy w pobliżu domu a jak wiadomo motocykl to nie samochód i trzeba przechowywać go w najlepszych dla niego warunkach. Nie chcemy przecież aby pojazd, który kosztował kilkanaście tysięcy złotych już po pierwszym, zimowym sezonie nie nadawał się do użytku.

Przechowalnia motocykli gwarantuje, że jeśli dobrze przygotujesz swój motor do odpoczynku na wiosnę odpali on bez większego trudu. Zastanów się więc, czy nie warto zainwestować kilkunastu złotych miesięcznie i spać spokojnie? Klimat w Polsce niestety nie pozwala nam na to, aby w okresie zimowym cieszyć się swoim jednośladem. Pamiętajmy, aby zimą zapewnić mu jak najlepsze warunki.

Zimowe garażowanie motocykla – nie wynajmuj pomieszczenia od prywaciarzy!

W tym roku zauważalnie widać, że coraz rzadziej podejmujemy decyzję o wynajmie lub kupnie pomieszczenia, szczególnie jeśli poruszamy się tylko jednośladem. Garażowanie motocykli może być inną opcją dla garażu, zwłaszcza jeśli nie potrzebujemy dużej powierzchni. Schowek tego typu może pełnić identyczne funkcje.

Przechowalnie to nic innego jak zabezpieczane przed kradzieżą i nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi pomieszczenia o różnych gabarytach, do których dostęp ma jedynie ich najemca. Warto ich szukać w internecie, sugerować się opiniami klientów, przeglądać cenniki i w razie jakichkolwiek pytań dzwonić. Jedną z zalet a może i nawet największą jest to, że można z nich korzystać o dowolnej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Zostawiając w magazynie motocykl lub skuter mamy do niego nieograniczony dostęp, tak jak w przypadku garażu u prywatnego właściciela.

Możemy być spokojni, ponieważ nad naszym motorem czuwa także ochrona. Wejście do pomieszczenia, gdzie ulokowana jest przechowalnia z motorem możliwe jest tylko i wyłącznie po podaniu unikatowego kodu, który zna tylko osoba wynajmująca.

Co więcej, przechowując pojazd lub części samochodowe w magazynie samoobsługowym nie ma także ryzyka, że te zawilgną lub zardzewieją. – Zawartość nie jest narażona na działanie czynników atmosferycznych i gryzoni. Pomieszczenie jest szczelne, panuje w nim stała temperatura i wilgotność powietrza, nie ma więc ryzyka pojawienia się rdzy czy namoknięcia materiałowych powierzchni. Jeśli przeliczysz ile wydasz za przechowanie motocykla w bezpiecznym miejscu na pewno będziesz wiedział, że jest to bardziej opłacalne niż wizyty u mechaników, czekanie na naprawę przegapiając najlepszą pogodę.